Jak pracujeme

  • /01/ Úvodní setkání

  • /02/ Konzultace navrhovaných řešení

  • /03/ Finální prostorová studie

  • /04/ Projektová příprava

  • /05/ Realizace zahrady

  • /06/ Péče o zahrady

Na naší první společné schůzce Vás chceme co nejlépe poznat. Seznámíme se a promluvíme si o tom, jakou máte představu o Vaší vysněné zahradě. Je pro nás důležité zjistit všechny podrobnosti, abychom je mohli promítnout do našich návrhů. Proto nás zajímá, jaké barvy a rostliny máte rádi, nebo třeba jestli s Vámi zahradu budou sdílet domácí mazlíčci.

Po společné konzultaci navrhneme prostorové řešení. Pokud máte různorodé požadavky, připravíme několik variant návrhů. Při našem dalším setkáním pak vybereme to nejlepší řešení podle Vašich představ. 

Finální varianta vzniká z předchozích návrhů a podmětů. Během tvorby konečné verze jsme s Vámi nadále v kontaktu a řešíme společně poslední detaily jako jsou materiály, mobiliář a další nezbytnosti.

Dokončení celého plánovacího procesu přichází s projektovou přípravou a její dokumentací. Vizuálně je to nejméně zábavná část, ale z pohledu následné realizace, ta nejdůležitější.Dokumentace obsahuje detailní výkresy a výměry, řezy terénem, materiálové listy, specifikace rostlin a jak o ně pečovat. Nechybí ani podrobný výkaz výměr se specifikací položek a postupů, které slouží jako kontrola při realizaci.

Realizaci zahrady zvládneme kompletní včetně drobných stavebních úprav, dřevěných teras a jiných dřevěných prvků, práce s kamenem, zhotovení mlatových cest, výsadbu vzrostlých stromů či instalace osvětlení.

Realizací proces rozvoje zahrady teprve začíná. Neméně důležitá je následná péče o ni a její rozvoj, abychom zahradu dostali do dospělého stavu podle plánu.‍

Zaujala Vás naše práce?

Domluvte si nezávazné setkání

Časté dotazy

Kolik stojí návrh projekt zahrady?

Každý náš projekt je individuální a přesná cena vychází z konkrétního zadání. Plnohodnotný projekt zahrady, včetně vizualizací a projektové dokumentace umíme zhotovit od 45 000 korun bez DPH.

Realizace zahrad naceňujeme dle projektů i od jiných projektantů. Vytvoříme Vám výkaz výměr dle přesných specifikací, který slouží i pro kontrolu zhotovení díla.

Všechny naše projekty jsme schopni přímo přizpůsobit Vašemu rozpočtu.

Jak si domluvit setkání a kde Vás najdeme?

Setkání je možné si domluvit na emailu: atelier@vejtan.cz Ateliér najdete společně v prostorech obchodu Džungle na adrese Na Valech 833, Poděbrady.

Co si mám na setkání připravit?

Jako základní informace od Vás potřebujeme fotky řešeného území. Zaměření nebo stavební plány jsou výhodou.

Kdy začít řešit projekt zahrady?

Na projekt zahrady není nikdy pozdě, čím dříve, tím lépe. Dokážeme tím předejít i stavebním přehmatům a zároveň šetřit finance zbytečnými přesuny. Zahradní realizace také řešíme s časovým předstihem s ohledem na kvalitní rozplánování prací a roční období.